KONST / Litografier / Litografi 15075231
nr 1507 5231
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Litografi, Hus. Signerad, numrerad 42/310. Bildmått: 68x41 cm, yttermått inklusive ram: 90x60 cm
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utrop:
400 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:37:02
500 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
Björn Jonson
Läs mer om Björn Jonson
Lis Husberg (f. 1920)